مشاوره افسردگی

افسردگی از شایع‌ترین اختلالات روانی است که تقریبا تمام انسان‌ها ممکن است آن را تجربه کنند. مثل زمان‌هایی که مدت طولانی روزها و ماه ها احساس می‌کنیم میل و اشتیاقی به انجام هیچ کاری نداریم. نسبت به زندگی بی میل هستیم، علاقه‌ای به حضور در جمع نداریم، به شدت در خود فرو رفته و مدام تصاویری از مشکلات، روانمان را آزار می‌دهد. عدم لذت از زندگی و میل به خودکشی یکی از نشانه های افسردگی است. اما خبر خوب اینکه افسردگی درمان دارد و به کمک متخصص مشاوره افسردگی طی جلسات روان درمانی قابل درمان است.

به دلیل تفاوت‌های فردی و تفاوت نوع افسردگی و ریشه یابی، انتخاب بهترین روش‌ درمانی برای درمان بسیار مهم و پیچیده است. شما به کمک متخصصین مرکز مشاوره شکرانه می‌توانید با مشاوره افسردگی یا حتی مشاوره افسردگی تلفنی هر چه سریعتر افسردگی خود را درمان کنید و از طریق تماس با شماره‌های زیر با ما در ارتباط باشید.

 • ۰۲۱۳۳۲۵۴۰۲۱
 • ۰۲۱۳۶۶۰۸۶۱۵

انواع افسردگی

 1. اختلال افسردگی عمده
 2. افسردگی اختلال دو قطبی
 3. افسردگی پس از زایمان
 4. اختلال افسردگی خفیف و مزمن تحت عنوان دیستایمیا
 5. مشاوره افسردگی بعد از زایمان

افسردگی پس از زایمان یک نوع از افسردگی است که بر روی ۱۰ تا ۱۵ درصد مادران تاثیر میگذارد. علائم آن مشابه به علائم افسردگی است که به مدت حداقل دو هفته مداوم ثابت باشد. مادر ممکن است برای مراقبت از خود و نوزاد خود با مشکل مواجه شود. ممکن است کارهای ساده و آسان برای مادر افسرده سخت و دشوار به نظر برسد و مادر به شدت برای این موضوع استرس و تنش داشته باشد. اما هرگز برای کمک خواستن دیر نیست.

شما میتوانید با مشاوره افسردگی بعد از زایمان برای درمان افسردگی خود قدمی بردارید حتی اگر شما برای مدت طولانی دچار افسردگی شده اید. کمکی که شما نیاز دارید بستگی به شدت بیماری شما دارد. و به وسیله ی مشاوره افسردگی بعد از زایمان قابل درمان است. شما برای رزرو وقت مشاوره افسردگی بعد از زایمان میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید همچنین برای برای بهینه کردن زمان رفت و آمد شما مشاوره افسردگی آنلاین و مشاوره افسردگی تلفنی در این مجموعه امکان پذیر است.

تلفن های مرکز مشاوره شکرانه

 • ۰۲۱۳۳۲۵۴۰۲۱
 • 02177434921
 • 02177463265

مشاوره افسردگی شدید چیست؟

روان درمانی و مشاوره افسردگی شدید به کمک روانشناسان و مشاوران روشی بسیار موثر با عوارض کمتر برای درمان افسردگی شدید است که هدف از آن اصلاح افکار و باورهایی است که به صورت ناخودآگاه زمینه‌ بروز افسردگی را فراهم کرده است. در روان درمانی تکنیک‌های بسیاری برای درمان افسردگی شدید وجود دارد که متخصصین و روانشناسان با تشخیص درست و با مشاوره افسردگی که یکی از زیرشاخه‌های مشاوره فردی می‌باشد آن را درمان می کنند.

علائم افسردگی شدید

 1. کج خلقی ، تنش‌های هیجانی
 2. بی‌میلی به انجام فعالیت‌های لذت‌بخش
 3. احساس ناراحتی ، پوچی یا درماندگی
 4. خستگی و پایین بودن انرژی
 5. دردهای جسمی
 6. اختلال در اشتها، شامل بی‌میلی به غذا یا پرخوری
 7. اختلال در خواب، ازجمله بی‌خوابی یا پرخوابی
 8. اضطراب، پرخاشگری و بیقراری
 9. احساس بی‌ارزشی و عذاب وجدان
 10. اختلال در تمرکز
 11. افکار خودکشی از علائم افسردگی شدید هستند

شما برای تشخیص علائم خود میتوانید با شماره های مرکز مشاوره شکرانه جهت مشاوره افسردگی شدید حضوری و یا مشاوره افسردگی تلفنی تماس بگیرید:

 • 02177463265
 • ۰۹۳۶۸۴۶۱۰۳۴

درمان افسردگی شدید

مراجعه به روانشناس

روان درمانی روشی موثر برای درمان افسردگی شدید است.

ورزش کردن

ورزش کردن و فعالیت‌های جسمی و ورزش‌های نشاط آور به شما کمک می‌کند که روند درمان سریعتر باشد. پیاده‌روی در طبیعت به ذهن و بدن شما آرامش می‌دهد و باعث می‌شود که شدت احساسات منفی شما کمتر بشود.

اصلاح در رژیم غذایی

مصرف ویتامین‌های D و B امگا۳ طبق دستور پزشک می‌تواند به کنترل افسردگی شدید شما کند. تغذیه سالم و کامل استفاده از سبزیجات و غذاهای دریایی رابطه معکوسی با بروز افسردگی دارد. همچنین در کشورهایی که دریافت اسیدهای چرب امگا ۳ و غذاهای دریایی آنها کم بوده خودکشی بیشتر است. به دلیل اینکه ترکیب عمده روغن ماهی در بسیاری از بیماری های روانی مانند افسردگی شدید و اسکیزوفرنی مقاوم به دارو و درمان و جهت درمان افسردگی مفید است.

ویتامین های مثل B۱۲ و فولیک اسید کمبودشان می‌تواند بر عملکردهای مغزی موثر باشد و ممکن است باعث افسردگی شود. افرادی که دچار افسردگی هستند با دریافت دوزهای مصرفی روزانه ویتامین D به درمان شان کمک شد و سطح سلامتشان ارتقا یافت. یادتان باشد بیش از ۸۰ درصد ویتامین D از طریق مواجهه با نور آفتاب تامین می‌شود و ۱۵ دقیقه قرارگرفتن روزانه بدن در مقابل نور بی واسطه خورشید می‌تواند نیاز شما را تامین کند. نقش مواد غذایی همچون غلات و برخی سبزی ها و میوه ها، کره، روغن کبد ماهی، زرده تخم مرغ، خامه، جگر، ماهی ساردین و گوشت قرمز و قارچ در این فرآیند فقط ۲۰درصد اعلام شده است. پس از نور افتاب کمک بگیرید.

ارتباط بیشتر با دوستان

مطالعات ثابت کرده‌اند افرادی که وقت زیادی را با دوستانشان صرف تفریح و سرگرمی میکنند کمتر دچار افسردگی میشوند. طبیعت گردی، پیک نیک، جمع های خانوادگی، بازی با کودکان و حیوانات روحیه شما را بازسازی و ترمیم میکند.

دارو درمانی

مصرف دارو در افسردگی لازم است و طبق تجویز روانپزشک در کنار روان درمانی موثر و کارآماد است. حتما از مشاوران و روانشناسان متخصص مرکز روانشناسی شکرانه در جهت مشاوره افسردگی آنلاین یا مشاوره افسردگی تلفنی و یا حضوری کمک بگیرد و با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

 • ۰۲۱۳۳۲۵۴۰۲۱
 • 02177463265
 • 02177434921

سخن آخر

این روزها بسیاری از افراد به دلایل مختلفی دچار افسردگی می‌شوند. این اختلال در صورت بی‌توجهی مشکلات متعددی را در زندگی به وجود می‌آورد و حتی فرد انرژی مورد نیاز برای انجام یکسری از امور روزانه خود را از دست خواهد داد. با توجه به این موضوع کسانی که با مشکل افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند باید هر چه سریع‌تر توسط مشاوره افسردگی تحت درمان قرار گیرند. مشاوره افسردگی با ریشه یابی مشکلات و ارائه راهکار برای آن‌ها می‌تواند در درمان این اختلال بسیار کمک کننده باشد.