مشاوره خیانت همسر

خیانت همسر یکی از تجربه های تلخی است که یک فرد می تواند آن را در زندگی زناشویی تجربه کند. این حس دردناک را کسی می تواند درک کند که او هم به نوعی دچار شکست عاطفی شده باشد. زمانی که یکی از زوجین درمیانه راه به تعهدی که داشته است پشت با بزند خیانت صورت می گیرد. فردی که مورد خیانت قرار گرفته است دچار احساسات منفی مانند سردرگمی، شوک، خشم و حس ناامنی می شود. مشاوره خیانت همسر برای زوج هایی که با مشکل خیانت روبه رو شده اند و یا دچار شک و تردید هستند بسیار کمک کننده است. شخصی که در این موقعیت قرار دارد قادر به تصمیم گیری منطقی نبوده و ممکن است مرتکب اشتباهاتی شود که جبران ناپذیر است. با کمک روانشناس می توانید با بررسی شرایط و کنترل اوضاع بهترین تصمیم را برای ادامه ی راه بگیرید.

مشاوره خیانت همسر می‌تواند به حل اختلافات میان زوجین کمک کند.

چه عواملی می‌تواند زمینه ساز خیانت همسر باشد؟

زوجین عموما در مشکلات، فرد مقابل را مقصر صد در صد می‌دانند و هر یک راضی به پذیرش اشتباه یا کوتاهی خود نیستند. آن‌ها شرایط را فقط از دید خود می بینند و نگاهی یک طرفه به موقعیت دارند. برای مثال مردان در بیشتر مواقع سرد مزاجی همسرشان را بهانه می‌کنند و زنان از بی محبتی و عدم توجه مردان شکایت دارند. اما در واقعیت عوامل زیادی در خیانت همسر دخیل هستند. به طور کلی می توان به برخی از دلایل رایج خیانت همسر اشاره کرد:

  • بی توجهی به نیاز های جنسی
  • عدم صمیمت و همدلی
  • کم توجهی به نیاز های همسر
  • نبود عشق و محبت
  • نادیده گرفتن نیاز های عاطفی
  • تنوع طلبی
  • انتقام و خشم نسبت به همسر
  • ازدواج اجباری
  • اختلالات شخصیتی و روانشناسی

عواملی مختلفی می تواند زمینه ساز خیانت همسر باشد.

مزایای مشاوره تلفنی خیانت همسر

خیانت و عهد شکنی در همه جوامع ناپسند است و تجربه دردناکی را رقم می زند. این هیجانات مانع گرفتن تصمیم منطقی و درست می شوند. در این زمان مشاوره تلفنی خیانت همسر، به شما در حفظ آرامش کمک می کند تا با تصمیمی اشتباه اوضاع را آشفته‌تر نکنید و بتوانید بر استرس و حال بدتان غلبه کنید. صحبت و مشورت گرفتن از یک متخصص آگاه می‌تواند بار بزرگی را از روی دوشتان بردارد و به بهبود اوضاع کمک کند. شما می توانید بدون اتلاف وقت و صرفه جویی در هزینه از مشاوره خیانت زناشویی به صورت تلفنی و یا آنلاین مرکز مشاوره شکرانه استفاده کنید.

مشاوره خیانت همسر می‌تواند به صورت تلفنی نیز انجام شود.

آسیب‌های خیانت بر زندگی مشترک

خیانت به هر نوع احساسی، رفتاری، کلامی، ذهنی و جنسی که باشد می‌تواند پیامدهای منفی بر روی زوجین داشته باشد. از بین رفتن اعتماد، حرمت‌ها، صمیمت و احترام تنها بخشی از عواقب این مسئله است. طلاق و جدایی می تواند بزرگ‌ترین پیامد منفی خیانت باشد. عموما زوجین برای مدتی طلاق عاطفی را تجربه می‌کنند و بعد از گذراندن استرس‌های شدید، بی اعتمادی نسبت به یک دیگر، افسردگی، بی میلی جنسی و عدم رضایت از زندگی به این نتیجه می‌رسند که جدایی تنها راه باقی مانده است. با کمک مشاوره خانواده از اسیب هایی که سلامت خانواده را به خطر می اندازد پیش گیری کنید.

خیانت در زندگی مشترک آسیب های متعدد روحی را به جای می گذارد.

برخی از سوالات رایج درباره خیانت همسر

آیا می شود از خیانت همسر پیشگیری کرد؟

انتخاب همسر مناسب و کمک گرفتن از مشاوره ازدواج می تواند بزرگترین راه برای پیشگیری از این تجربه دردناک باشد. دقیقا از انجایی که پیشگیری بهتر از درمان است اگر در زمان ازدواج، انتخاب درستی داشته باشید، و همچنین از دلایل خیانت آگاهی کسب کنید، می‌توانید از وقوع این اتفاق تلخ تا حدودی پیشگیری کنید.

مشاوره خیانت زناشویی به صورت تلفنی بهتر است یا حضوری؟

در مشاوره زناشویی حضوری به علت میزان همدلی بیشتر، رابطه درمانی می‌تواند تاثیر گذار‌تر باشد و روند بهبودی را تسریع ببخشد. اما مشاوره تلفنی هم مزیت های خودش را دارد. خیلی از افراد به راحتی در جلسه مشاوره تمامی موضوعات را مطرح نمی‌کنند و از گفتن برخی مسائل خجالت می کشنند. مشاوره به صورت تلفنی برای این افراد بسیار مناسب است. همچنین این امکان برای افراد وجود دارد که در موقعیت بحرانی هرچه زودتر با روانشناس صحبت کنند.

همسرم عکس‌های عشق قبلی اش را در اینستاگرام لایک می کند خیانت محسوب می شود؟

هر پنهان کاری و رفتاری که باعث ناراحتی همسر شود می‌تواند خیانت محسوب شود. ولی صرفا لایک کردن یک شخص را نمی‌توان خیانت تلقی کرد. برای این موارد زوجین باید باهم صحبت کنند و اگر قرار بگذارند بعد از ازدواج هیچ گونه ارتباطی با افرادی که قبلا در زندگی شان بوده، نداشته باشند شاید زنگ خطری محسوب شود.

حرف‌هایی که به مشاور می زنم را کسی دیگری می فهمد؟

از مهمترین اصول اولیه هر روانشناس، راز داری آن است. صحبت‌های شما در روند مشاوره نه ضبط می‌شود. نه کس دیگری متوجه آن می‌شود. حفظ اسرار مراجع در مرکز مشاوره شکرانه با حساسیت بالایی اجرا می‌شود.

آیا شخصی که یک بار خیانت کرده است بازم این کار را انجام می دهد؟

جواب این سوال را نمی‌شود به صورت قطعی داد. چراکه دلایل خیانت در افراد متفاوت است و باید آن را بررسی کرد. برای مثال فردی که به علت اختلالات روانی این عمل را انجام داده است تا زمانی که اختلالش درمان نشود باز هم امکان دارد به خیانت روی بیاورد.

می‌ترسم ببخشم ولی باز هم خیانت کند. چه کار کنم؟

این مسئله یک امر طبیعی است که برای هر فرد اتفاق می افتد. این نگرانی را در جلسه مشاوره مطرح می کند. کاملا فراموش کردن خیانت امری غیر ممکن است ولی می‌شود آن را کمرنگ‌تر کرد و حس اعتماد را دوباره زنده کرد. با توجه به بررسی‌ها و راهنمایی‌های مشاور اگر تصمیم گرفتید در رابطه بمانید، روانشناس به شما کمک می‌کند تا در زمانی که حس نگرانی و شک در شما شدید شد، آن را کنترل کنید و بیشتر خودتان را اذیت نکنید.

مشاور به من کمک می کند تا طلاق بگیرم؟

زمانی که شما خیانت را تجربه می‌کنید به علت هیجانات منفی قدرت تصمیم گیری منطقی خودتان را از دست می‌دهید. مشاوره طلاق و  مشاوره خیانت زن به مرد و مشاوره خیانت مرد به زن به شما کمک می‌کند تا با بررسی دقیق و ریشه‌ای تمام مسائل و همچنین سنجیدن تمام شرایط و عواقب تصمیم، خودتان انتخاب نهایی را داشته باشید که همسرتان را ببخشید یا از او جدا شوید.

سخن آخر

خیانت دیدن از طرف همسر یکی از تلخ ترین اتفاقاتی هست که می تواند برای هر شخصی رخ دهد. فرد بعد از این موضوع احساس دردناکی را تجربه می‌کند. مشاوره خیانت همسر به فرد در این مواقع کمک می‌کند تا از هر گونه تصمیم هیجانی دوری کند و بهترین تصمیم را برای آینده خود داشته باشد. مشاوره خیانت زناشویی از بروز اختلالات و اتفاقات تلخ بعدی می تواند پیشگیری کند.

مطالعه بیشتر: زوج درمانی