مشاوره تغذیه

برای آرامش داشتن باید جسم سالم و روح آرامی داشت و اگر جسممان را با خوردن غذاهای مفید، سالم نگه داریم در نتیجه روحی آرام و سرحال خواهیم داشت . آرامش جسمی باعث نشاط و شادابی و سلامت روان و آرامش می شود. تغذیه بر سلامت روان و عملکرد سلول های عصبی مغز موثر است. مصرف بسیاری از ویتامین ها و مصرف مواد غذایی طبق نظر مشاوره تغذیه بسیاری از اختلال‌های روانی را بهبود میبخشد. رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات تاثیر مثبت بر سلامت روان دارد.

اعمال برخی تغییرات در رژیم غذایی بدون مشورت با مشاوره تغذیه طی پنجاه سال گذشته نقش مهمی در افزایش بیماری‌های روانی داشته است . رژیم غذایی غلط اکثریت ما در حال حاضر تعادل مواد مغذی مهم موردنیاز بدن مارا به هم زده است. گرایش ما به مصرف غذاهای حاوی قند و چربی بیشتر و اجتناب از مصرف مواد غذایی تازه مثل میوه و سبزیجات منجر به افسردگی و مشکلات حافظه و… شده است.

مشاوره تغذیه به رسیدن به وزن ایده آل و حفظ تناسب اندام می کند.

مشکلات سلامت روان با تغییرات در رژیم غذایی و کمک گرفتن از بهترین مشاوره تغذیه گاهی اوقات در مقایسه با مصرف دارو نتایج بهتری دارد. غذای سالم و به عبارت بهتر تغذیه سالم یکی از مهمترین ارکان سلامت جسم و روان است. مشاوره تغذیه به شما کمک میکند با تغذیه سالم سلامت جسم و روان خود راتامین کنید.

شما برای مشاوره تلفنی تغذیه و یا حضوری میتوانید با مرکز مشاوره تغذیه شکرانه تماس بگیرید.

آدرس مرکز مشاوره شکرانه

  • تهران، خیابان پیروزی، خیابان پنجم نیروهوایی، بعد از فلکه دوم نیروهوایی، بین خیابان ۴/۳۵ و ۴/۳۶ ، پلاک ۲۷۰، طبقه دوم
  • 02177434921 
  • 02177463265 
  • ۰۲۱۳۳۲۵۴۰۲۱

تاثیر مشاوره تغذیه بر سلامت روان

مشاوره تغذیه به عنوان زیرشاخه‌‌ای از مشاوره فردی به ما کمک میکند که مواد غذایی مفید را از مواد غذایی مضر تشخیص دهیم و برای سلامت جسم خود ارزش قائل شویم. مشاوره تغذیه به وسیله علم خود کمبود ویتامین های مورد نیاز بدنتان را شناسایی میکند و با دادن رژیم و برنامه غذایی سالم در جهت بهبود کیفیت زندگی شما کمک میکند. برای رسیدن به جسمی سالم و آرام نیاز به روانی سالم است و روان سالم بدون جسم سالم میسر نیست و جسم هم بدون تغذیه نمی تواند سالم باشد ، چرا که سلامت جسمی و روانی انسان به میزان قابل توجهی به نوع تغذیه ، کیفیت مواد غذایی و ویتامین ها مربوط است.

مشاوره تغذیه ما را در تشخیص مواد غذایی مفید و مضر برای بدن راهنمایی می کند.

تغذیه نقش مهمی در تقویت یا تضعیف سیستم ایمنی بدن دارند. بد نیست بدانید شایع ترین علت ضعف سیستم ایمنی سوءتغذیه است که ممکن است ناشی از کمبود پروتئین ها، ویتامین ها و… باشد و در اثر افزایش دریافت انرژی و چاقی صورت گیرد. ماهیها به عنوان منابع مهم اسید چرب امگا ۳ در تعدیل ضعف سیستم ایمنی نقش مهمی دارند، به همین دلیل مصرف حداقل ۲ بار در هفته ماهی در بزرگسالان توصیه می گردد. افراد مبتلا به اضطراب باید میزان مصرف کافئین در چای، قهوه، نوشابه و شکلات تلخ را کاهش دهند و جایگزینی مثل چای سبز ، گل گاوزبان و عرقیات گیاهیمی تواند بیشتر به آنها کمک کند.

مشاوره تلفنی تغذیه

مشاوره تلفنی تغذیه در مرکز مشاوره شکرانه یکی از راه های ارتباطی شما با بهترین مشاوره تغذیه است. امروزه به دلیل مشغله های زندگی ، محدودیت های ارتباطی و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه باعث کاربرد بیشتر همه ی ما از این سبک مشاوره شده است. با مشاوره تلفنی پس از تشخیص کامل مشاور شما به راحتی میتوانید با مشاوره تغذیه خود در تماس باشید.مرکز مشاوره شکرانه برای دسترسی شما به بهترین مشاوره تغذیه راهی را پیدا کرده است و پس از تحقیق و نظرسنجی و نتیجه ی خوب از خود شما بهترین مشاوره تغذیه را در کنار خود داریم.

چرا باید از بهترین مشاور تغذیه کمک بگیریم؟

مشاوره تغذیه به صورت تلفنی نیز انجام می شود.

همانطور که بالاتر گفتیم تغذیه و سلامت روان تاثیرات مستقیم بر هم دارد. کمبود ویتامین دی در ابتلا به افسردگی، اختلالات خلقی و شناختی تاثیر گذار است. سطح مناسب ویتامین دی در بدن جهت تسهیل درمان افسرگی است یا اسید فولیک به از بین بردن استرس، اضطراب، وحشت، و حتی افسردگی کمک می‌کند همچنین غذاهایی وجود دارند که بر واسطه های شیمیایی مغز مثل دوپامین ، نوراپی نفرین و سروتونین تاثیر می گذارند.

یک متخصص تغذیه در این مورد می گوید: در حال حاضر مدارکی که سلامت روان و دریافت مواد غذایی را به هم مربوط می کند اندک است و بنابر این تحقیق و نتیجه گیری قطعی در این باره دشوار است ، اما به طور کلی توصیه های ارائه شده در زمینه مواد غذایی با توصیه های موجود جهت حفظ سلامت مطابقت دارد. با توجه به توضیحات بالا و موثر بودن تغذیه سالم بر سلامت روان انتخاب بهترین مشاوره تغذیه بسیار مهم و ضروری است تا بتواند با راهنمایی درست و کامل در جهت سلامت جسم و روانتان به شما کمک کند.